Mycie szyb samochodowych

Jak czyścić szyby samochodowe?

Czy szyby Twojego samochodu wyglądają jak miejsce tragicznej śmierci robaków? Czy są poplamione brudem, gruzem, wnętrznościami ptaków i gryzoni lub popiołem z pobliskiego pożaru lasu? Czy potrafisz nawet przez nie przejrzeć, aby poruszać się po drodze? To znak, że dzisiaj trzeba wyczyścić te szyby w samochodzie!

Brudne okna są nie tylko obrzydliwe, ale mogą być niebezpieczne. Widzenie drogi przed sobą, z boku i za sobą jest w pewnym stopniu ważne dla twojego zdrowia i bezpieczeństwa, prawda? Zabrudzone lub zakurzone szkło może również wpływać na chłodzenie i ogrzewanie wnętrza samochodu. Jako jedno z najłatwiejszych środków ostrożności, jakie możesz zastosować dla swojego samochodu, nie ma wymówki, aby nie utrzymywać czystych okien, a my znamy kilka wskazówek i wskazówek, które jeszcze bardziej usprawnią ten proces.

Więc przyjść z napędu pęknięć zespołu informacyjnego jak my Cię przez tak jak do czyszczenia szyb samochodowych właściwy sposób.

Podstawy mycia szyb samochodowych

Szacowany potrzebny czas : mniej niż pół godziny

Poziom umiejętności : początkujący

System pojazdu : na zewnątrz

Bezpieczeństwo czyszczenia szyb samochodowych

Praca przy samochodzie może być niebezpieczna i brudna, więc oto dokładnie to, czego będziesz potrzebować, aby upewnić się, że nie umrzesz, nie zostaniesz okaleczony, nie stracisz palca i zachowasz nieskazitelne dżinsy, koszulę i skórę — miejmy nadzieję …

 • Rękawice nitrylowe (opcjonalnie)

Wszystko, czego potrzebujesz do umycia samochodu

Używanie niewłaściwych przedmiotów, takich jak ścierka do naczyń lub mydło do naczyń, do czyszczenia samochodu może go uszkodzić. Kilka tanich zakupów, z których niektóre będziesz musiał kupić tylko raz, znacznie poprawi skuteczność twojego następnego prania. 

Lista narzędzi

 • Hydrant
 • Dwa wiadra
 • Dwie pułapki na brud
 • Odkurzacz samochodowy
 • Ręczniki z mikrofibry
 • Środek do czyszczenia szyb samochodowych 

Uporządkowanie narzędzi i sprzętu tak, aby wszystko było łatwo dostępne, zaoszczędzi cenne minuty, czekając, aż Twoje podręczne dziecko lub czworonożny pomocnik przyniesie Ci papier ścierny lub palnik. ( Do tej pracy nie będziesz potrzebować lampy lutowniczej. Proszę, nie każ dziecku podawać ci lampy lutowniczej – wyd .)

Potrzebna będzie również płaska przestrzeń do pracy, taka jak podłoga garażu, podjazd lub parking przy ulicy, która jest również dobrze wentylowana. Sprawdź swoje lokalne przepisy, aby upewnić się, że nie naruszasz żadnych przepisów podczas korzystania z ulicy, ponieważ nie pozbędziemy się Twojego samochodu.

Czyszczenie szyb samochodowych

 1. Zwilż ręcznik z mikrofibry mydłem do szyb samochodowych i wodą.
 2. Wytrzyj okna, aż zanieczyszczenia i cząstki nie będą już widoczne.
 3. Opłucz okna czystą wodą.
 4. Osusz drugim ręcznikiem z mikrofibry.
 5. Powtórz dla pozostałych okien. 

To takie proste. 

Profesjonalne porady dotyczące czyszczenia szyb samochodowych

Najlepsze wskazówki dla chcących umyć szyby w swoim samochodzie:

 • Istnieje wiele dostępnych na rynku środków do czyszczenia szyb samochodowych, które nie wymagają wiadra, wody i ręczników z mikrofibry. Możesz je odebrać za kilka dolców online lub w lokalnym sklepie z częściami samochodowymi.  
 • Możesz również zachować nieskazitelny wygląd okien po umyciu ich za pomocą wielu zabiegów na szyby samochodowe.

Jak często trzeba czyścić szyby w samochodzie?

Zasadniczo będziesz musiał to zrobić, gdy się zabrudzą. To takie proste. 

Ile kosztuje czyszczenie szyb samochodowych

Kilka dolców za mydło lub płyn do mycia szyb do 20 USD za profesjonalną myjnię samochodową i mycie okien.  

Life Hacki do czyszczenia szyb samochodowych

Ponieważ możesz nie mieć dostępu do odpowiednich narzędzi lub znajomego, z którego możesz się zepsuć, przygotowaliśmy również listę naszych najlepszych hacków, aby ułatwić Ci życie i zmniejszyć zużycie kieszeni.

To powiedziawszy, czyszczenie szyb w samochodzie jest dość oczywiste i nie wymaga wiele. Wystarczy postępować zgodnie z powyższymi instrukcjami i wskazówkami.